14 Aralık 2012 Cuma

LÜKS ARABALAR


AYKUT'UN BLOĞU


Günümüzde çok önemli bir yere sahip olan arabalar artık sadece taşıma halinden çıkıp yerini lüks ve konfora bıraktı.Bu da insanlar arasında adeta rekabet e dönüştü.Lüks arabalar avrupada olduğu kadarda Türkiyede de büyük rağbet görmektedir.Bu arabalardan bazıları;


. Maybach Exelero:
8 milyon dolar değerinde olan bu araba oldukça büyük bir kapasiteye sahip. 5,852 lbs’de bu araç diğer spor arabalardan en az 1 ton daha ağır gelmektedir. Fulda lastik üreticisi tarafından üretilen tekerlekleri ultra lüks bir performans sergilemektedir.
. Koenigsegg Trevita:
2,21 milyon dolar değerinde olan bu araba özel yapım navigasyon ve eğlence sistemi ile donatılmıştır. Zikzak hareket özelliği karbon fiber kasa tarafından ortaya çıkarılmıştır.
. Pagani Zonda Cinque Roadster:
1,8 milyon dolar değerinde olan bu araba Pagani Dericilik tarafından yapılmış karbon fiber yarış koltuklarına sahiptir. Bu araç için özel olarak yapılmış karbon titanyum iskelet aracı oldukça güçlü yapmaktadır.
. Bugatti Veyron Eb 16.4:
1,7 milyon dolar değerinde olan bu araba 250 mph hızda sahip olduğu Burmester stereo müzik çalar ile hiçbir titreşimi kaçırmamaktadır. Hidrolik sistemi sayesinde yüksek hızlarda da standart bir sürüş keyfi yaşatmaktadır.
. Lamborghini Reverton:
Bu araba 1,56 milyon değerindedir. Bi-Xenon ışıkları, ısıya dayanıklı LED gösterge lambası sayesinde harika bir görüş açısı sağlamaktadır. Sıvı kristal ekran yapısı iki adet bilgi gösteri ekranı imkanı sunmaktadır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder